REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Zamykanie naczynek

Zabieg polega na  usuwaniu drobnych zmian naczyniowych metodą koagulacji. Urządzenie stosowane do zabiegu to wysokiej klasy nowoczesny lancetron, którego moc jest za każdym razem indywidualnie dostosowywana przez lekarza, w zależności od rodzaju zabiegu.

Wskazania
Elektrokoagulację wykorzystuje się do zamykania naczyń oraz tzw. punktów rubinowych i naczyniaków gwiaździstych metodą punktową. Metodą tą usuwa się również skutecznie włókniaki, brodawki łojotokowe, niewielkie brodawki wirusowe (tzw."kurzajki"), brodawki płaskie.

Działanie
Naczynka zamykane są przy pomocy bardzo cienkich, złotych igieł. Po zabiegu przez kilka dni widoczne są strupki. Czasem trzeba zabieg trzeba powtórzyć. Metoda igłowa jest bardzo skuteczna w przypadku licznych naczyniaków rozsianych. Polega na koagulacji rozszerzonych naczyń.

Postępowanie po zabiegu
Całkowite wygojenie miejsca poddanego zabiegowi może twać kilka do kilkunastu dni. Należy w tym czasie unikać kąpieli w basenie oraz opalania (również w solarium). Przy tego rodzaju zabiegach można zastosować znieczulenie miejscowe.

Przeciwwskazania
Choroba nowotworowa, wszczepiony rozrusznik serca, zmiany zapalne skóry na obszarach poddanych zabiegowi.
ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771