REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Mikrodermabrazja
Powolne ścieranie warstw: naskórka (dermasanding) lub naskórka i górnych warstw skóry właściwej (dermabrazja), do pożądanego poziomu. Pozwala ingerować w warstwę powierzchniową bądź głębiej. Dermabrazję można wykonywać za pomocą korundu lub diamentu.

Co to jest mikroderamabrazja?
Mikrodermabrazja z użyciem kryształków tlenku glinu (korundu) dzięki nowoczesnej aparaturze pozwala na wykonanie precyzyjnego i skutecznego zabiegu w gabinecie lekarskim. Korund jest materiałem o wyjątkowej zdolności ścierania, niewchłaniany przez skórę jest substancją wysoce bezpieczną przy zabiegach mikrodermabrazji.

Jak działa?
Mechanizm działania polega na poddaniu skóry działaniu strumieniu kryształków pod odpowiednio dobranym ciśnieniem, abrazja (ścieranie) skóry na kontrolowanym poziomie przy jednoczesnym zasysaniu zwrotnym strumienia mikrokryształów wraz z usuniętymi tkankami. Uchwyt zaopatrzony w jednorazową nasadkę umożliwia zaplanowanie siły nacisku, a właściwa regulacja zapewnia kontrolę czasu kontaktu nasadki z obszarem skóry oraz siłę ciśnienia i zasysania zwrotnego. Końcowy efekt zabiegu zależy od: mocy ssania, szybkości przesuwania nasadki oraz ilości przesunięć nasadki na tym samym obszarze. Aparat pracuje jako sprężarka i pochłaniacz, a cały mechanizm pozwala na pracę w warunkach wysokiej higieny i sterylności.

Od kiedy jest stosowana?
Już w czasach starożytnych Egipcjan stosowano techniki złuszczania powierzchni skóry. Wykorzystywano do tego celu piasek pustynny, olejki i ekstrakty roślinne. Następnie w celu eliminacji niedoskonałości skóry zaczęto stosować owoce cytrusowe, sfermentowane mleko i wino, wyciągi z roślin, pumeks. Zabiegi te pomagały wygładzić skórę, poprawic jej jędrność, zmniejszyć blizny i przebarwienia.

Jakie są wskazania?
Łojotok (nadmierne wydzielanie serum), trądzik (1.tylko w niektórych przypadkach 2.zabiegi należy bezwzględnie łączyć ze specjalistyczna terapią trądziku), blizny potrądzikowe, przebarwienia, płytkie zmarszczki, rozstępy ( w połączeniu z peelingami chemicznymi), blizny po oparzeniach

Jaki jest efekt?
Zwiększenie napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek. Zabieg działa na skórę jak swoisty lifting, napinająco i ujędrniająco. Spłyca drobne zmarszczki, blizny oraz poprawia koloryt skóry, zmniejszając przebarwienia. Zmniejsza nierówności w warstwie powierzchownej. Skóra staje się gładsza, odzyskuje świeży wygląd na skutek stymulacji syntezy kolagenu. W widoczny sposób zmniejsza się wydzielanie łoju i poziom natłuszczenia skóry a pory ulegają znacznemu zwężeniu.

Czy mikrodermabrazja jest bolesna?
Nowoczesna aparatura oraz poprawnie przeprowadzony zabieg powoduje, że zabieg nie wymaga miejscowego znieczulenia.

Jak często wykonuje się zabieg?
W celu osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępach 1 miesiąca. Zabieg trwa od 0,5 do 1 godz.

Jakie są zalecenia po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu można stosować kremy przyspieszające regenerację naskórka. Nie należy również nakładać makijażu. Zachować co najmniej 2-tygodniowy odstęp pomiędzy kolejnym zabiegiem estetycznym lub kosmetycznym. Bezwzględnie zabrania się opalania (słońce, solarium) przez okres co najmniej 1 miesiąca, ponieważ może to doprowadzić do powstania przebarwień. Podstawową zasadą w przeciwdziałaniu przebarwieniom, jest stosowanie kremów ochronnych z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (UV30,40,50). Należy pamiętać o nawilżaniu skóry - wypijaniu min. 2 l płynów dziennie oraz stosowaniu kremów nawilżających.

Jakie są działania uboczne?
Jest to zabieg bezpieczny o bardzo niskim odsetku działań ubocznych do których należą: przebarwienia i rumień. Są one przede wszystkim spowodowane brakiem stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Ponadto bezpośrednio po zabiegu występuje uczucie pieczenia, ciepła i "ściagnięcia" skóry, które stopniowo przemijają.

Jakie są przeciwwskazania?
Ciąża, infekcje skórne typu opryszczka, ropne zmiany zapalne. Nawracające infekcje paciorkowcowe (angina, reumatyzm). Ponadto silne zaburzenia rytmu serca, epilepsja i porfiria oraz przyjmowanie leków hamujących metabolizm wątroby (cymetydyna, B blokery).
ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771