REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Terapia łysienia
Włosy starzeją się, podobnie jak skóra. Z biegiem lat stają się suche, cieńsze, mniej gęste, tracą połysk. Odpowiedzialnych za to jest kilka czynników: spadek produkcji kolagenu, stres, zaburzenia metabolizmu, (wolne rodniki), niewłaściwa dieta (niedobór aminokwasów, miedzi, cynku, selenu,żelaza) nieprawidłowa pielęgnacja, zmiany hormonalne, promieniowanie słoneczne oraz czynniki genetyczne. Włosy stają słabsze, bardziej kruche i cienkie. Ich faza wzrostu jest krótsza. W przypadku nadmiernej lub zbyt szybkiej utraty włosów niezbędne jest przede wszystkim wykonanie podstawowych badań aby wyeliminować przyczynę chorobową. 

Ponadto u kobiet częste farbowanie, używanie lakierów, ekspozycja na słońce, przegrzewanie, dodatkowo pogarsza ich kondycję. Włosy wyrastające z mieszka włosowego drażnionego chemicznie są   słabsze, bardziej kruche i cienkie. 

Łysienie typu męskiego, związane jest zaburzeniami produkcji hormonów (androgeny) i ma często podłoże genetyczne. Dochodzi do skrócenia fazy wzrostu włosa, przez co włos staje się cieńszy, natomiast cebulka przemieszcza się ku powierzchni skóry. Na skutek tych zmian dochodzi także do zaburzenia samego procesu wzrostu włosa. Nowe włosy przypominają tzw. meszek. 

W farmakologicznym leczeniu łysienia stosuje się preparaty silnie pobudzające wzrost włosa. Kuracja dobierana jest przez lekarza, dla każdego pacjenta indywidualnie w zależności od przyczyny i typu łysienia. 

Zabiegi sotsowane w terapii łysienia mają na celu zwiększenie ukrwienia w okolicy mieszka włosowego, a co za tym idzie lepsze odżywienia włosa.  To działanie  spowalnia lub zatrzymuje wypadanie włosów i ułatwia odrastanie grubszych włosów w nowej fazie wzrostu. Do najskuteczniejszych zabiegów pobudzających wzrost włosa należą: 

MEZOTERAPIA IGŁOWA 
Koktajle sporządzane do mezoterapii skóry głowy przede wszystkim pobudzają mikrokrążenie, wzmacniają i ochraniają strukturę naczyń włosowatych, stymulują wzrost włosa, odżywiają i zabezpieczaja przed wysuszeniem tkanki otaczające korzeń włosa. Mezoterapia skóry głowy łączy w sobie nawilżanie, pobudzanie oraz odżywienie struktury włosa. Włosy zostają pobudzone do wzrostu, staja się silniejsze oraz bardziej witalne, nabierają gęstości i blasku. Ponadto są zabezpieczone przed wysuszeniem a tym samym przed powstawaniem łupieżu. 

KRIOTERAPIA 
Masaże ciekłym azotem silnie poprawiaja ukrwienie okolicy mieszka włosowego.
ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771