REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Trądzik
Jest to problem zarówno medyczny jak i estetyczny.

TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY jest schorzeniem skóry  związanym z nadczynnością gruczołów łojowych, charakteryzuje się obecnością  wykwitów grudkowo-krostkowych, zaskórników i cyst ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych - twarz, uszy, ramiona, skóra głowy, klatka piersiowa, plecy. Najczęściej występuje u ludzi młodych najczęściej między 15-40 rokiem życia i jest związany z okresem pokwitania i zmian hormonalnych.

Występuje znacznie częściej u mężczyzn.  Zwykle ma ostrzejszy przebieg. Skóra mężczyzn różni się od kobiecej. Posiada mocniejsze ukrwienie i silniejszą tendencję do pocenia się. Jest grubsza od kobiecej i bardziej jędrna, bo zawiera więcej kolagenu i elastyny. Jednak z powodu większej aktywności gruczołów łojowych wytwarzających sebum, męska skóra jest bardziej tłusta, a co za tym idzie przebieg trądzika bardziej nasilony. Jest także bardziej podatna na podrażnienia i wysuszenie z powodu regularnego golenia.

Metodę leczenia trądzika wybiera lekarz w zależności od stopnia nasilenia zmian, czasu trwania oraz wieku pacjenta. Najskuteczniejsze i najbardziej dostępne metody leczenia trądzika młodzieńczego to farmakoterapia oraz peelingi. Podstawową zasadą jest unikanie monoterapii. Najlepsze wyniki leczenie trądzika osiąga się stosując leczenie tak, aby zahamować: nadmierne wytwarzanie łoju, wzmożone rogowacenie ujść gruczołów łojowych, namnażanie się bakterii oraz zmniejszyć stan zapalny. Dzięki nowoczesnym metodom stosowanym w  medycynie estetycznej możemy również skutecznie usuwać powikłania po trądziku młodzieńczym w postaci:  przebarwień, nierówności skóry oraz blizn potrądzikowych. Do bezpiecznych i skutecznych metod należą: peelingi, mikrodermabrazja i mezoterapia.

TRĄDZIK RÓŻOWATY jest schorzeniem wyłącznie skóry twarzy, dotyczy osób w wieku dojrzałym Występuje na podłożu łojotoku i zaburzeń naczynioruchowych. Uchwytnym objawem jest częste czerwienienie się skóry pod wpływem różnych bodźców fizycznych i psychicznych. Zmiany skórne przybierają postać zmian rumieniowych, grudkowych lub krostkowych w zależności od stopnia zaawansowania trądzika. Jako częste powikłania obserwuje się zapalenie spojówek i brzegów powiek. Przebieg choroby jest zazwyczaj wieloletni. Odpowiednio dobrana kuracja przynosi z reguły zdecydowaną poprawę. Leczenie zarówno zewnętrzne jak i doustne zawsze dobieramy bardzo indywidualnie. Unikanie  czynników wyzwalających i nasilających  zmiany skórne w trądziku różowatym i zalecenia farmakologiczne przynoszą  efekty w postaci łagodzenia istniejących zmian.  
ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771