REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Usuwanie brodawek i włókniaków
W usuwaniu zmian skórnych typu: brodawki ( płaskie, wirusowe, łojotokowe), włókniak, kaszaki, prosaki stosuje się  zabiegi:

  • KRIOTERAPIA
  • ELEKTROKOAGULACJA
  • LASEROTERAPIA

ELEKTROKOAGULACJA
Jest to sprawdzona, wysoce skuteczna metoda usuwania zmian skórnych, z wykorzystaniem przepływu prądu elektrycznego o różnej mocy. Urządzenie do elektrokoagulacji to wysokiej klasy nowoczesny lancetron, którego siła natężenia i rodzaj cięcia oraz koagulacji jest za każdym razem indywidualnie dostosowywana przez lekarza, w zależności od rodzaju zabiegu.

Wskazania
Włókniaki, brodawki łojotokowe, niewielkie brodawki wirusowe (tzw."kurzajki"), brodawki płaskie. Elektrokoagulację wykorzystuje się też do zamykania naczyń metodą punktową.

Działanie
Metoda polega na wycięciu lub koagulacji zmian chorobowych. Po zabiegu przez kilka dni widoczne są strupki. Czasem trzeba zabieg trzeba powtórzyć. Metoda igłowa jest bardzo skuteczna w przypadku licznych naczyniaków rozsianych. Naczynka zamykane są przy pomocy bardzo cienkich, złotych igieł.

Postępowanie po zabiegu
Całkowite wygojenie miejsca poddanego zabiegowi może twać kilka do kilkunastu dni. Należy w tym czasie unikać kąpieli w basenie oraz opalania (również w solarium). Przy tego rodzaju zabiegach można zastosować znieczulenie miejscowe.

Przeciwwskazania
Choroba nowotworowa, wszczepiony rozrusznik serca, zmiany zapalne skóry na obszarach poddanych zabiegowi.

UL.KONNA 4E 
52-100 WYSOKA - WROCŁAW 
PN-PT 10:00-19:00

perfect-derm@perfect-derm.com
+48 71 719 58 80