REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Usuwanie przebarwień
Co to są przebarwienia
Przebarwienia są coraz powszechniejszym problemem. Występują najczęściej na twarzy i dekolcie. Są najczęściej efektem nadmiernego opalania się, przy równoczesnym zażywaniu leków (szczególnie niektórych antybiotyków i tabletek antykoncepcyjnych) mogą też występować na podłożu hormonalnym. Mogą również powstawać przy cerze trądzikowej, w miejscach stanów zapalnych oraz po zbiegach złuszczania naskórka (peelingi kwasami, mikrodermabrazja, laseroterapia) przy braku stosowania odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, po tego typu zabiegach. 

Dlaczego powstają
Przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierna produkcja melaniny (pigmentu skórnego), która w warunkach fizjologicznych chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym i jest produkowana przez specjalne komórki zwane melanocytami. Przebarwienia mają skłonność do częstych nawrotów, dlatego podstawową zasadą w przeciwdziałaniu im, jest stosowanie kremów ochronnych z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (UV 40,50). Promieniowanie słoneczne nasila każdy rodzaj przebarwień począwszy od piegów.

Jakie są sposoby ich usuwania 
Do najefektywniejszychh sposobów stosowanych w medycynie estetycznej do usuwania przebarwień należą: 
  • Dermamelan - kuracja  depigmentacyjna
  • Peelingi medyczne (kwasy: azelainowy, kojowy, glikolowy,trójchlorooctowy, retinol)
  • Mezoterapia
  • Laseroterapia
Obecnie w terapii przebarwień coraz częściej stosuje się leczenie skojarzone. Wszystkie te metody skutecznie usuwają przebarwienia ale nie zawsze zapobiegają nawrotom.

Wskazania do usuwania 
Przebarwienia uogólnione oraz ostuda (chloasma, melasma) - odgraniczone, przebarwione plamy najczęściej na policzkach, czole, brodzie, nosie, górnej wardze, związane z następującymi stanami: ciąża, menopauza, zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne przydatków, doustne leki antykoncepcyjne, przewlekła choroba wątroby, stosowanie leków i niektórych kosmetyków.

Na czym polega kuracja
Niezależnie od wyboru sposobu leczenia powodzenie leczenia przebarwień zależy od ilości regularnie przeprowadzonych zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, przez dłuższy okres oraz wymaga bezwzględnego stosowania zabezpieczenia przeciwsłonecznego w postaci kremów z wysokimi filtrami 40-50UV. Nakładanie efektu złuszczania oraz blokowanie syntezy melaniny prowadzi do stopniowego wybielenia a nawet zaniku przebarwień, ponadto w trakcie kuracji poprawia się napięcie skóry i jej elastyczność.

Zalecenia po zabiegu
Bardzo ważne jest zachowanie ciągłości kuracji w każdej z wybranych metod, według schematu ustalonego przez lekarza. Jeśli leczenie zostaje przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ żadna terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Profilaktyka nawrotów: Po zakończeniu kuracji należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Brak ochrony przeciwsłonecznej w połączeniu ze skłonnościami do powstawania przebarwień może spowodować ponowne ich wystąpienie.

Przeciwwskazania do usuwania przebarwień
Ciąża i okres karmienia, opryszczka oraz inne aktywne zmiany na skórze.
ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771