REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Kwas hialuronowy

Niechirurgiczna, bezpieczna i skuteczna metoda wypełnianiania zmarszczek i powiększania ust oraz modelowania twarzy i okolic ciała.

Wskazania do zastosowania

  • Wolumetria czyli przywracanie objętości i korekcja asymetrii i poprawa konturów twarzy. 
  • Usuwanie zmarszczek i wypełnianie bruzd w okolicach: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci, kolan. 
  • Wypełnianie blizn. 
  • Korekta kształtu ust 
  • Mezoterapia

Co to jest kwas hialuronowy  - Jest to naturalna substancja występująca w naszym organizmie min. w skórze, oczach i chrząstkach. Jedna z jego najważniejszych właściwośc to zdolność wiązania wody w organizmiei. Dzieki temu zapewnia odpowiednie nawilżenie, nadaje jędrność i elastyczność skórze. Jego stężenie w tkankach obniża się z wiekiem.

Jak działa - Podany do wolnej przestrzeni ( bruzda ) chłonie on wodę jak gąbka w związku z czym ma bardzo silne właściwości nawilżające i wypełniające. Na podstawie wielu badań stwierdzono, że oddziałując na komórki skóry, kwas hialuronowy pobudza produkcję naszego własnego hialuronianu oraz kolagenu i elastyny przez co podnosi kondycję skóry i przeciwdziała jej starzeniu się oraz powoduje jej lepsze odżywienie.

Od kiedy jest stosowany -  Pochodne kwasu hialuronowego wykorzystywane były w lecznictwie od 1974 roku. Znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, ortopedii, reumatologii i okulistyce jako substancja bezpieczna i skuteczna.

Jaki jest efekt - Zabieg polega na podaniu preparatu w formie iniekcji. Trwa od 20-30 minut. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i narasta stopniowo, co jest związane z wiązaniem wody przez kwas hialuronowy. Końcowy rezultat uzyskuje się po 10-14 dniach. Następuje widoczne wygładzenie bruzd i zmarszczek, poprawia się wygląd skóry, która jest elastyczna, bardziej nawilżona. Efekt odmłodzenia utrzymuje się w zależności od gęstości zastosowanego preparatu od około 8 miesięcy do nawet 2 lat. Efekt zależy również od: wieku, stanu i kondycji skóry, stylu życia oraz ogólnego stanu zdrowia. Bardzo ważne jest również prawidłowe, dokładne ustalenie miejsc wstrzyknięcia przez lekarza oraz podanie właściwej objętości preparatu, a także dobór preparatu o odpowiedniej gęstości. 

Jakie są wskazania po zbiegu - Bezpośrednio po wstrzyknięciu, przez 12 godzin od wykonania zabiegu, nie należy przede wszystkim ogrzewać (słońce, solarium) ani silnie oziębiać okolicy twarzy, ponieważ może to doprowadzić do rozłożenia preparatu a co za tym idzie zmniejszenia efektu. Nie należy również nakładać makijażu aby nie zwiększać ryzyka infekcji po nakłuciach. Nie uciskać miejsc nakłuć. Unikać wzmożonych ćwiczeń fizycznych. Zachować co najmniej 2-tygodniowy odstęp pomiędzy kolejnym zabiegiem estetycznym lub kosmetycznym ( w tym również masaż) 

Czy inne zabiegi wykluczają zastosowanie kwasu hialuronowego - Mikrodermabrazja, laseroterapia, toksyna botulinowa oraz peelingi, nie są przeciwwskazaniem do zastosowania wypełnień z kwasu hiauronowego. Przeciwnie, często stosuje się kompleksową terapię dla uzyskania najlepszego efektu. Należy jednak zachować odpowiedni odstęp czasu pomiędzy zabiegami - ok. 2 tygodni. Mezoterapię można wykonywać jednoczasowo. 

Jakie są działania uboczne - Ślady nakłuć po ok. 1-2 godzinach są prawie niewidoczne, choć nigdy nie można wykluczyć możliwości wystąpienia siniaka. Opisywane są bardzo rzadkie reakcje w miejscu podania preparatu. Większość z nich to dolegliwości o średnim stopniu nasilenia, najczęściej jest to ból i lekki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. W miejscu iniekcji mogą wystąpić zgrubienia lub grudki. Dolegliwości te są przemijające i krótkotrwałe. Przyczyną ich wystąpienia jest  wrażliwość indywidualna na preparat. 

Jakie są przeciwwskazania - Ciąża i karmienie piersią, infekcje skórne typu opryszczka, zmiany zapalne np. trądzik, silna alergia w szczególności na HA, nawracające infekcje paciorkowcowe (angina, reumatyzm), zaburzenia odporności, skłonność do koloidów (bliznowców). Ponadto silne zaburzenia rytmu serca, epilepsja i porfiria oraz przyjmowanie leków hamujących metabolizm wątroby ( cymetydyna, B blokery). Leczenie przeciwzakrzepowe, aspiryna, witamina C, zwiększają ryzyko wystąpienia krwiaków, dlatego zaleca się ich odstawienie na okres 1-2 tygodni przed planowanym zabiegiem. Wcześniejsze zastosowanie trwałego wypełniacza. 

 

 

ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771