REWITALIZACJA

USTA

PRZEBARWIENIA

DŁONIE


SKLEROTERAPIA Nici liftingujące
W medycynie stosowane są od ponad dwudziestu lat we wchłanialnych szwach chirurgicznych oraz w implantach ortopedycznych. Dotychczas wykonano miliony zabiegów chirurgicznych z ich zastosowaniem. Obecnie są również uznane w medycynie estetycznej za tzw. stymulator tkankowy pobudzający produkcję nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ich zastosowanie w znaczny sposób poprawia jakość i napięcie skóry. Ponadto umożliwia skuteczne uniesienie opadniętych powłok skórnych bez zwiększania objętości. Sam zabieg jest mało inwazyjny, a pierwsze efekty są widoczne od razu. Nastepnie efekt estetyczny narasta stopniowo w czasie. Procedura jest bezpieczna pod warunkiem,że jest przeprowadzona przez doświadczonego lekarza.


Co to jest?
Zbudowane z polidioksanonu lub polipropylenu, syntetycznych włókien, które ulegają powolnemu wchłanianiu (180 ? 240dni) i rozbiciu na związki obojętne dla organizmu. Nie wywołują odpowiedzi ze strony układu odpornościowego. Bezpieczne dla organizmu, dobrze poznane i przebadane. W zależności od okolicy podanej zabiegowi, stanu skóry oraz tego jaki efekt chcemy uzyskać, mamy do wyboru różne rodzaje nici liftingujących : PDO, Aptos, Contour, Silhouette, a wśród nich tzw. proste(pojedyncze), skręcone, spiralne, stożkowe, haczykowe oraz ich kombinacje.

Jak działa
Nici są umieszczone na specjalnych, długich igłach tzw. kaniulach, a zakłada się je głęboko podskórnie, w specjalnie dobrane punkty, w ściśle określonych kierunkach tzw. wektorach. Ich idea opiera się na połączeniu dwóch mechanizmów działania: pierwszy to wyraźne napięcie i uniesienie skóry, drugi to pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Pobudzając produkcję nowego kolagenu, zwiększają napięcie i jędrność skóry, natomiast elastyna, odpowiedzialna jest za sprężystość i elastyczność skóry. Ponadto zwiększając produkcję naturalnego kwasu hialuronowego wpływają na nawilżenie skóry, a w obrębie tkanki tłuszczowej, pobudzają naturalną lipolizę, zmniejszając ilość komórek tłuszczowych. Bezpośrednio po zabiegu następuje przede wszystkim podciągnięcie tkanek oraz wygładzenie zmarszczek wynikające z mechanicznego oddziaływania nici. Po około dwóch tygodniach od zabiegu rozpoczyna się widoczna dalsza poprawa efektu estetycznego zabiegu, wynikająca z kolei ze zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Nici ulegają stopniowemu wchłanianiu.

Wskazania
TWARZ: poziome zmarszczki na czole, lwia zmarszczka, opadające brwi, zwiotczenia poniżej dolnych powiek, fałdy nosowo-wargowe, fałd podbródkowy, linie marionetki, opadające policzki, okolica jarzmowa, okolica żuchwy, zmarszczki palacza. CIAŁO: szyja i dekolt, piersi, pośladki, brzuch, ramion, nogi, kolana, łokcie, grzbiety dłoni.

Jaki jest efekt
Ujędrnienie skóry, zwiększenie jej napięcia, likwidacja zwiotczeń, redukcja zmarszczek, zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych, tzw. V lifting - efekt wyszczuplenia twarzy z jednoczesnym naciągnięciem skóry, zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych twarzy i redukcja zmarszczek mimicznych zachowaniem naturalnego wyglądu. Efekt po zabiegu, utrzymuje się średnio 2-3 lata i zależy od kondycji skóry przed zabiegiem, wieku pacjenta oraz stylu życia.

Czy zabieg jest bolesny
Nie ma konieczności znieczulania pacjenta przed zabiegiem, ewentualnie można zastosować krem z lignokainą na skórę. Ból związany jest wyłącznie z ukłuciem. Sama procedura implantacji nici w skórze nie wymaga nacięć i nie pozostawia blizn. Po zabiegu nici są niewidoczne.

Działania uboczne
Po zabiegu może występować przejściowa bolesność przy dotyku lub ucisku w okolicy wprowadzonych nici. Może także pojawić się niewielki obrzęk i ból. Skóra przez kilka godzin może być lekko zaczerwieniona, mogą wystąpić siniaki. Nici podane w okolicę cienkiej skóry (np. szyja, powieki) mogą nieznacznie przeświecać przez skórę, w miarę ich wchłaniania stają się niewidoczne. Po zabiegu nici mogą być także lekko wyczuwalne przez skórę. Wymienine objawy nie zostawiają stałych następstw, są naturalną konsekwencją przeprowadzonego zabiegu.

Przeciwwskazania
Są ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonywania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej: stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych, padaczka, choroby psychiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie kuracji lekami przeciwzakrzepowymi.
ul. W. Rutkiewicz 30 
50-571 Wrocław  

PN-PT 10:00-19:00

Rejestracja +48 737 162 771