Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja

Co to jest

Jest to sprawdzona, wysoce skuteczna metoda usuwania zmian skórnych, z wykorzystaniem przepływu prądu elektrycznego o różnej mocy. Urządzenie do elektrokoagulacji to wysokiej klasy nowoczesny lancetron, którego siła natężenia i rodzaj cięcia oraz koagulacji jest za każdym razem indywidualnie dostosowywana przez lekarza, w zależności od rodzaju zabiegu.

Wskazania

Włókniaki, brodawki łojotokowe, niewielkie brodawki wirusowe (tzw."kurzajki"), brodawki płaskie. Popękane naczynka na twarzy i tułowiu.

Działanie

Metoda polega na wycięciu lub koagulacji zmian chorobowych. W wyniku kontaktu odpowiedniej końcówki z tkanką dochodzi do jej koagulacji (ścięcia białek). Metoda igłowa jest bardzo skuteczna w przypadku drobnych naczynek i licznych naczyniaków rozsianych. Do usuwania większych zmian skórnych stosuje się odpowiednie chirurgiczne końcówki ( kulki, nożyki)

Przebieg zabiegu

Po kwalifikacji Pacjenta do zabiegu, lekarz za pomocą specjalnie dobranej końcówki usuwa zmianę. W przypadku większych zmian, stosuje się zastrzyk z preparatem znieczulającym. Po zabiegu, na skórę nakładany jest krem łagodzący i przyspieszający regenerację. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości i wielkości zmian, które mają być usunięte i trwa od 10 -30 minut. 

Zalecenia po zabiegu 

Przez kilka dni widoczne są strupki. W przypadku większych zmian może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu. Całkowite wygojenie miejsca poddanego zabiegowi może trwać kilka do kilkunastu dni. Należy w tym czasie unikać kąpieli w basenie oraz opalania (również w solarium). 

Przeciwwskazania

Choroba nowotworowa, wszczepiony rozrusznik serca, zmiany zapalne skóry na obszarach poddanych zabiegowi.