
Mezobotoks
Co to jest
W zabiegu wykorzystuje się połączenie dwóch produktów: preparat do mezoterapii oraz botoks.
Wskazania
Bardzo dobrze się sprawdza przy usuwaniu pierwszych objawów starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu. Inne wskazania do to: leczenie nadpotliwości lub nadmiernego wydzielania sebum w obrębie twarzy.
Jak działa
Preparat do mezoterapii zawiera m.in. kwas hialuronowy, który intensywnie nawilża skórę i pobudza produkcje kolagenu, natomiast botoks, zmniejsza ruchomość mięśni, niwelując zmarszczki mimiczne. Taki koktajl jest podawany za pomocy płytkich iniekcji, podskórnie .
Efekt
W efekcie uzyskujemy rozluźnienie mięśni, złagodzenie mimiki, wygładzenie zmarszczek oraz rewitalizację skóry, bez zmiany rysów twarzy. Zabieg hamuje również nadmierną aktywność gruczołów potowych oraz łojowych. Efekt zabiegów utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośredni po wstrzyknięciu nie należy przede wszystkim ogrzewać (słońce, solarium) ani silnie oziębiać okolicy twarzy. Nie wolno się schylać, kłaść oraz spożywać alkoholu, do 4 godzin od wykonania zabiegu. Nie należy również nakładać makijażu aby nie zwiększać ryzyka infekcji po nakłuciach. Nie należy również uciskać ani rozmasowywać miejsc iniekcji.
Działania uboczne
Reakcje w miejscu podania preparatu są niezwykle rzadkie, krótkotrwałe i przemijające. Może wystąpić zasinienie, przejściowe osłabienie mięśnia sąsiedniego. Ich przyczyną jest indywidualna wrażliwość na lek.
Przeciwskazania
Ciąża, okres karmienia, dzieci poniżej 12 roku życia, u osób nadwrażliwych na składniki preparatu (głównie białka - albuminy), pacjentów ze schorzeniami osłabienia mięśni (miastenia), schorzeniami zapalnymi skóry (zwłaszcza ropnymi np. z trądzikiem) oraz równolegle z niektórymi antybiotykami lub lekami rozkurczowymi. Nie powtarzamy zabiegu u osób, u których wystąpił silny odczyn zapalny po iniekcji. Stosowanie leków przeciwzakrzepowych jest przeciwwskazanie względnym.