Broda

Broda

Najczęstsze problemy estetyczne

  • tzw. „kocie łby”
  • mały, cofnięty podbródek
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na podbródku tzw. drugi podbródek

Przyczyny

Nierówności i zagłębienia pojawiające się na brodzie w trakcie mówienia, tzw. "kocie łby", powstają na skutek zwiększonej aktywności mięśnia bródkowego. Zwany też mięśniem mentalnym, "przyczepia" się do żuchwy, unosi także język. Jest to niepozorny mięsień twarzy, który skupia jednak wiele emocji. Z wiekiem następuje cofanie się żuchwy i unoszenie koniuszka brody, w wyniku czego tworzy się pionowa zmarszczka zwana "brodą czarownicy".

Cofnięta żuchwa z małym podbródkiem zaburza harmonię twarzy. Najczęściej jest to uwarunkowane genetycznie lub jest wynikiem nieprawidłowego zgryzu.

Tzw, drugi podbródek, również jest najczęściej wynikiem działania naszych genów i hormonów. Jest on oporny na dietę i ćwiczenia.

Właściwa korekcja brody przywraca twarzy właściwe proporcje. Odpowiednia ilość toksyny botulinowej hamuje nadmierną aktywność mięśnia, dzięki czemu broda się wygładza i odzyskuje delikatniejsze rysy. Natomiast kwas hialuronowy podany w formie pojedynczych iniekcji lub kaniulą pozwala na wyrzeźbienie okolic brody i żuchwy (wyszczuplenie, wydłużenie)

Zabiegi